Telefon: 791 691 105

E-mail: sklep@autonawigacje.pl

Jak wybrać program nawigacyjny ?
Jak wybrać program nawigacyjny ?

Kto korzysta z nawigacji?

Współczesna technologia dzisiejszym kierowcom proponuje coraz to lepsze rozwiązania dotyczące naprowadzania ich do celu. Nie jest nowością to , że większość z nich w telefonach komórkowych i tabletach posiada taką czy inną nawigację i GPS. Nie tylko nowi kierowcy korzystają z takich udogodnień. Każdy czasami potrzebuje wsparcia, gdy udaje się w nieznaną drogę lub gdy kluczy po zawiłych uliczkach miejskich. Nawigacja to dobrodziejstwo dzisiejszych czasów i warto z niej korzystać. Oczywiście trzeba mieć na względzie, że to jest technika i powinna być wspomaganiem i nie powinniśmy podążać ślepo za głosem lektora radionawigacji GPS.

Jak wybrać najlepszą nawigację do telefonu?

Aby dojechać bezpiecznie do wyznaczonego celu już nie potrzebujemy papierowych map, gdyż wszystko mamy w telefonach. Satelitarne nawigacje GPS są niezastąpionymi asystentami każdego kierowcy. Można z nimi wybrać się w najdalszy zakątek Polski i dalej. Nawigację możemy wybrać w zależności od naszych oczekiwań. Mogą być płatne lub bezpłatne, działające w trybie online lub offline.

Na Androida najpopularniejszą jest Google Maps. Łatwa w obsłudze, ma asystenta pasa ruchu, informuje użytkowników o korkach. Minusem jest konieczność dobrego połączenia z internetem i brak informacji o dozwolonych prędkościach i kontrolach. Drugą bardzo lubianą przez kierowców nawigacją jest Yanosik. Nowoczesna, ma wielu członków, którzy na bieżąco informują się o utrudnieniach na drogach, wypadkach, korkach i kontrolach prędkości. Jest całkowicie bezpłatna. Minusem jest niezbyt dopracowane wybieranie właściwej trasy, ale poprawiające się sukcesywnie. Na podobnych zasadach zaczyna działać stosunkowo nowa nawigacja Waze. Ma lepsze mapy niż Yanosik, wyznacza alternatywne trasy w przypadku utrudnień na drodze. Jedynym minusem jest stosunkowo mała liczba kierowców, którzy ją używają.

Tryb online umożliwia używanie różnych funkcji, jednak wymaga internetu i konieczności ładowarki samochodowej, gdyż bateria przy korzystaniu z internetu szybciej się zużywa. Dlatego idealnym rozwiązaniem są tutaj radionawigacje dedykowane GPS ponieważ zasilane są z akumulatora samochodowego.

Natomiast nawigacje w trybie offline przydają się za granicą, działają na podstawie zapisanych map. Doskonałym przykładem takiej nawigacji jest Here WeGo. Intuicyjna w obsłudze, ma dokładne mapy . Jako wady kierowcy wymieniają lektora i brak możliwości dodawania punktów.  Natomiast my osobiście polecamy i sami wgrywamy na wszystkie urządzenia darmową mapę offline Navigator Free. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, który w kilku prostych krokach przedstawia jak rozpocząć pracę z tym programem.

Z płatnych nawigacji w rankingach wysoko utrzymuje się Naviexpert, posiada bardzo dokładne mapy, informuje o wszystkich utrudnieniach, korkach nawet o cenach paliw. Podobnie działa Automapa, która dodatkowo potrafi nawigować w trybie offline i oferuje widoki w 3D. Jedną z najbardziej rozbudowanych jest Sygic - współpracuje z innymi aplikacjami i urządzeniami i oczywiście posiada wszystkie funkcje co wyżej wymienione nawigacje. 

Najlepszym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających  klientów będzie dedykowana stacja multimedialna, która zawiera nie tylko nawigację, ale również spełnia inne funkcje - radioodtwarzacz, monitor kamery cofania, czy zestaw głośnomówiący. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl